Nowa na literackim rynku powieść zatytułowana Polowanie. Kryształowi. Tom 3 to już ostatnia książka z tej serii

O czym opowiada ”Polowanie. Kryształowi. Tom 3”?

Nowa na literackim rynku powieść zatytułowana Polowanie. Kryształowi. Tom 3 to już ostatnia książka z tej serii. Została ona napisana przez Joannę Opiat-Bojarską. Jest to genialny kryminał nafaszerowany zagadkami i czarnymi charakterami. Od chwili wydania zgarnia same pozytywne opinie i jest jedną z najbardziej polecanych obecnie lektur. Przedstawia nam losy Drivera, który zajmuje się sprawą morderstwa osoby podejrzanej o porwanie. Zabójstwo wykonane zostało z policyjnej broni. Główny bohater jest z krwi i kości urodzonym policjantem. Czterech umundurowanych stróżów prawa obecnych przy całym nieszczęśliwym zdarzeniu została zabrana do Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Pomimo wątpliwości ich zeznania są spójne i wiarygodne.

Niestety tylko do czasu, ponieważ jedno z nich ginie pod kołami pędzącego pociągu. Z czasem zaczynają pojawiać się anonimy i wzajemne bezpodstawne oskarżenia, a policjanci zaczynają odczuwać zagrożenie oraz tracą zaufanie do swoich współpracowników. Ich ofiarą pada główny bohater, który zadecydował, że wyzna całą prawdę dziennikarce. Spotkanie z kobietą miało odbyć się w kawiarni, niestety nie był świadom tego, że w tym samym miejscu czeka na niego płatny zabójca. Wszyscy są przekonani, że w świecie pełnym zła i brutalności poradzić mogą sobie jedynie mężczyźni, lecz ku zdziwieniu następcą Biura Spraw Wewnętrznych Policji została kobieta o imieniu Zośka. Funkcjonariusze jednogłośnie twierdzą, że władza zdecydowanie uderzyła jej do głowy, nie zdają sobie jednak sprawy, że ona też potrafi oddać celny strzał. Tego jak zakończy się nieprzyjemna dla mundurowych sytuacja czytelnik dowie się po zakupie lektury, która czym prędzej powinna znaleźć się w domowej biblioteczce miłośników kryminału. Książka od początku do końca trzyma w napięciu i nie pozwala na nawet chwilę nudy. Zastosowany został w niej prosty język, dzięki czemu czytanie sprawia wielką przyjemność i czyta się ją na jednym wdechu. Postacie z kolei są barwne i bardzo łatwo można je polubić. Po rozpoczęciu swojej przygody w ułamku sekundy można wejść do świata opisywanego przez autorkę i razem z bohaterami dążyć do rozwiązania problemu.

Kim jest autorka powieści?

Joanna Opiat-Bojarska jest cenioną i lubianą polską pisarką. Swoją literacką przygodę rozpoczęła w 2011 roku wydając wtedy powieść zatytułowaną ”Kto wyłączył mój mózg?”. Według założonego planu miała to być jedyna wydana przez nią książka, jednak z czasem zaczęły pojawiać się inne dzieła spod jej pióra, są to między innymi:

  • ”Klub wrednych matek”
  • ”Gdzie jesteś Leno”
  • ”Trupów hurtowo trzech”
People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com